מטרות

מטרת בית הספר הגבוה לליצנות רפואית במרכז שניידר

בניית דור חדש של ליצנים רפואיים איכותי, מקצועי ומיומן, אשר עובר תהליך למידה אישי ומעמיק, ומשתלב בצוות הליצנים הרפואיים והמתנדבים במרכז שניידר.

תהליך הלמידה באקדמיה נותן ביטוי לייחודו ולשפתו האישית של כל תלמיד. כל השיעורים מועברים באופן מובנה והדרגתי, על ידי צוות מורים מנוסה שכולל ליצנים רפואיים, רופאים, פסיכולוגים, אנשי חינוך ועוד…

מושם דגש מיוחד על רמה מקצועית גבוה ורב תרבותיותמתן סל כלים מגוון, שמותאם לעבודה עם ילדים בגלאים שונים, הורים וצוות בבית החולים.

מטרת העל של הליצנים הרפואיים במרכז שניידר היא לבנות עם הילדים בסיס של תקשורת ואמון, לדאוג לצרכים הנפשיים והחברתיים שלהם, וללמד אותם את שפת המשחק והדמיון.

הצחוק מבחינתנו הוא לא מטרה אלא פועל יוצא של הנאה מתוך האינטראקציה המשחקית שנבנית בין הילד, המשפחה והצוות לליצן הרפואי.

ההומור והמשחק מסייעים להרפיה ומפחיתים כאב באמצעות ייצור אנדורפין, המסייע למערכת החיסון על ידי הגדלת מספר תאי הלימפוציט והפחתת הנסיוב קורטיזול בדם. הם מעודדים השקפה חיובית ומסייעים בהתמודדות עם מצבים קשים.

האווירה האופטימית והמשחקית שיוצר הליצן הרפואי עוזרת להשכיח מן הילד המאושפז לזמן מסויים את מחלתו ולהפיג את המתח בו הוא מצוי, ובכך מסייעות לו בהסתגלות לשגרת בית החולי

חיזוק מערכת החיסונית של הנפש

בוגרי הלימודים  מוכשרים לעבוד עם ילדים דרך אינטראקציה משחקית מהנה שיוצרת גירוי של היכולת היצירתית של הילד, מציאת כוחות, הומור ואופטימיות.

הילד לומד שפה חדשה, שפת המשחק בשילוב אמנויות: עבודה דרך דמיון, אמפטיה, החלפת תפקידים, משחקים, סיפורים, מוזיקה, קסמים ועד… .

באמצעות שפה זו הילד יכול לבטא דברים שלא יכול לבטא באופן מילולי. מתאפשר מסע משותף למציאת כוחות פנימיים שנשכחים בתוך חווית הלחץ, החולשה והחולי. 

דרך שפת המשחק ניתן לנוע יחד למציאות אפשרית אחרת ולעבוד באופן אקטיבי, מול הכוחות המחלישים והמעכבים. ובכך לאפשר תנועה ממקום של חוסר ודאות של האשפוז למקום חדש אשר מוביל קדימה בדרך להחלמה.